V dnešní době se k realizaci automatizace používá množství hardwarových produktů od nejrůznějších firem. Možnosti těchto automatizačních prostředků jsou velmi podobné. V rámci ČR je velmi rozšířen systém SIMATIC S7.

Činnost těchto systémů je založena na snímání různých vstupních údajů (měřené hodnoty hladin, průtoků, informace o chodu jednotlivých motorů – čerpadel apod.) Všechny tyto informace jsou zpracovány řídícím programem automatu, který je vypracován přesně podle požadavků zákazníka a kterým jsou ovládany akční členy (ventily, start-stop motorů apod.) tak aby výroba probíhala optimálně ve všech směrech.

K řídícímu automatu bývá připojeno vizualizační zařízení (realizované obvykle v běžném PC). Obsluha technologie získává pomocí vizualizace informace o výrobě s možností provádět, veškeré potřebné ovládání. Informace o výrobě jsou k dispozici v nejrůznější podobě např. grafy, trendy, tabulky, dynamické zobrazování technologie výroby a v neposlední řadě také reportové tisky - přehledy výroby za jednolivé výrobní jednotky, směny, dny apod.

Z jednotlivý řídících automatů je možné budovat sítě a dosáhnout tak jednotného řízení celých linek – závodů. Stejně tak i vizualizační PC je možno začlenit do informačních sítí závodů a poskytovat výrobní data v různém tvaru pro odpovídající pracovníky.

[zpět úvod]


PR
OCESS CONTACT s.r.o
Vlčice 196/62
 789 83 Loštice

Kancelář :
Olšany 97
789 62 Olšany
tel/fax : +420 583 247 249

WebDesign Vlčice
Optimalizováno 1024x768